Nabór wniosków o udzielenie grantu w ramach projektu grantowego „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”
Agencja Rozwoju Pomorza S.A. ogłasza nabór wniosków o udzielenie grantu na zakup Specjalistycznych Usług Doradczych (dalej SUD) bądź SUD niwelujących skutki pandemii COVID 19 od Instytucji Otoczenia Biznesu (dalej IOB), akredytowanych w systemie SPEKTRUM. Celem głównym projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych” jest wzrost konkurencyjności pomorskich MŚP do roku 2023 w efekcie utworzenia kompleksowego systemu świadczenia usług doradczych w regionie.
Granty są przyznawane w ramach realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. projektu grantowego pod nazwą „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych” w ramach Poddziałania 2.4.1 Specjalistyczne Usługi Doradcze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków zawarto w Regulaminie konkursu dostępnym poniżej.
Informacje o naborze
Termin składania wniosków
Wnioski należy składać w terminie od 12 sierpnia 2020 r. do 30 listopada 2020 r.
Miejsce składania wniosków
Wnioski należy składać osobiście w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza S.A., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 lub przesyłać na adres:
Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
al. Grunwaldzka 472 D, 80-309 Gdańsk
Sposób składania wniosków
Podpisany formularz wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami należy złożyć do Agencji Rozwoju Pomorza S.A. osobiście lub przesłać na adres wskazany powyżej.
Szczegółowe zasady składania wniosków o udzielenie grantu są określone w pkt 10 Regulaminu konkursu.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
Podmiotami uprawnionymi do złożenia wniosku są przedsiębiorcy w rozumieniu Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. (GBER) należący do sektora MŚP, posiadający siedzibę na terenie województwa pomorskiego.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Za kwalifikowalne będą uznane koszty zakupu kompleksowych specjalistycznych usług doradczych świadczonych przez IOB, odpowiadających tematycznie obszarom i podobszarom ujętym w bazie IOB, pod warunkiem, iż takie usługi nie mają charakteru ciągłego, nie są związane ze zwykłymi kosztami operacyjnymi przedsiębiorstwa, takimi jak rutynowe usługi doradztwa podatkowego, regularne usługi prawnicze lub reklama
Doradztwo musi być uzasadnione z punktu widzenia bieżącej sytuacji firm dotkniętych skutkami pandemii COVID 19 i rozwoju Wnioskodawcy, tj. np. mieć związek z planami rozwojowymi przedsiębiorstwa, stwarzać możliwość poszerzenia rynków zbytu i oferty, przyczynić się do zwiększenia przychodów przedsiębiorstwa, zwiększać konkurencyjność oferty produktowej Wnioskodawcy, stwarzać możliwość realizacji innych innowacyjnych projektów lub przyczyniać się do usprawnienia działania przedsiębiorstwa oraz poprawy jakości procesów w tym przedsiębiorstwie. W bazie IOB wyodrębnione będą dwa rodzaje SUD:
- SUD niwelująca skutki pandemii COVID19 – jej zakup ma na celu pomoc w wyjściu z trudności ekonomicznych, w jakich się znalazł przedsiębiorca na skutek pandemii. Maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych na zakup tego rodzaju SUD przez jednego Wnioskodawcę wynosi 100 000 PLN.
- SUD służąca rozwojowi przedsiębiorstwa. Maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych na zakup tego rodzaju SUD nie jest określona.
Kryteria wyboru projektów
Kryteria wyboru projektów zostały zawarte w Załączniku nr 4 do Regulaminu konkursu.
Finanse
ARP S.A. przeznacza na konkurs kwotę 11 000 000 PLN.
Z powyższej kwoty na dofinansowanie:
- zakupu SUD niwelujących skutki pandemii COVID-19 skierowana będzie kwota 8 470 000 PLN;
- zakupu SUD skierowana będzie kwota 2 530 000 PLN.
Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania, o którą może się ubiegać jeden Wnioskodawca w ramach projektu SPEKTRUM nie może przekraczać łącznie równowartości 200 000 EUR.
Dla Wnioskodawców ubiegających się o wsparcie tylko na zakup SUD niwelujących skutki pandemii COVID 19 maksymalna kwota dofinansowania o którą mogą wnioskować wynosi 95 000 PLN.
Poziom intensywności wsparcia oraz maksymalna kwota dofinansowania w zależności od rodzaju SUD i typu grantobiorcy kształtują się następująco:
SUD niwelujące skutki pandemii COVID 19 | SUD | |
Typ grantobiorcy | Grupa A – podmioty poszkodowane na skutek pandemii COVID 19 | Grupa A i Grupa B |
Rodzaj wsparcia | Pomoc rekompensująca negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID 19 | Pomoc publiczna udzielona na podstawie art. 18 GBERPomoc de minimis |
Intensywność wsparcia | Max 95% wydatków kwalifikowalnych | Max 50% wydatków kwalifikowalnych |
Maksymalna kwota dofinansowania | 95 000 PLN | Równowartość 200 000 EUR |
Więcej informacji:
https://www.arp.gda.pl/2036,nabor-wnioskow-o-udzielenie-grantu