Seminarium „Spółka z o.o. oraz spółka jawna w pigułce”.

Seminarium „Spółka z o.o. oraz spółka jawna w pigułce”.

Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium dotyczącym wybranych form prowadzenia działalności gospodarczej.

Szkolenie odbędzie się 16 listopada 2017 roku i skierowane jest do przedsiębiorców i konsumentów. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka jawna to najczęściej wybierane spółki. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na taką formę prowadzenia działalności gospodarczej?

Jak rozkłada się odpowiedzialność wspólników w tych spółkach, jakie są wady i zalety spółki jawnej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Na co powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy decydując się na którąś z tych spółek? Czy spółka z o.o. rzeczywiście eliminuje odpowiedzialność wspólników i członków zarządu?

Podczas spotkania omówione zostaną zagadnienia i „prawnicze nowinki”. Przybliżone zostaną zmiany w prawie i orzeczenia sądów związane z zakładaniem prowadzeniem spółki jawnej i spółki z o.o.. Zagadnienia omawiane podczas spotkania nie są dobrane przypadkowo – poruszają kwestie, z którymi przedsiębiorcy borykają się na etapie zakładania i prowadzenia spółki z o.o.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium dotyczącym wybranych form prowadzenia działalności gospodarczej.
Co?
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka jawna to najczęściej wybierane spółki. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na taką formę prowadzenia działalności gospodarczej?
Jak rozkłada się odpowiedzialność wspólników w tych spółkach, jakie są wady i zalety spółki jawnej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Na co powinni zwrócić przedsiębiorcy decydując się na którąś z tych spółek? Czy spółka z o.o. rzeczywiście eliminuje odpowiedzialność wspólników i członków zarządu?
Podczas spotkania omówione zostaną zagadnienia i „prawnicze nowinki”. Przybliżone zostaną zmiany w prawie i orzeczenia sądów związane z zakładaniem i prowadzeniem spółki jawnej i spółki z o.o.. Zagadnienia omawiane podczas spotkania nie są dobrane przypadkowo – poruszają kwestie, z którymi przedsiębiorcy borykają się na etapie zakładania i prowadzenia spółki z o.o.

Szkolenie odbędzie się 16 listopada 2017 r. w Business Link Trójmiasto, budynek Olivia Gate wejście A, I piętro, aleja Grunwaldzka 472, Gdańsk.

Program
9:30 – 10:00
Rejestracja uczestników
10:00 – 11:45
Spółki osobowe
Spółki kapitałowe (czyli słów kilka o przepisach ogólnych)
Spółka jawna:
odpowiedzialność wspólników
prawo do reprezentowania spółki
pozbawienie wspólnika prawa do reprezentowania spółki
stosunki wewnętrzne spółki, prowadzenie spraw spółki
Spółka z o.o.:
prawa i obowiązki udziałowców
zakres odpowiedzialności wspólników
organy spółki
zakres odpowiedzialności członków organów spółki
11:45-12:15
Przerwa kawowa

12:15-14:00
zakładanie spółek – najważniejsze elementy
pełnomocnik i prokurent w spółce
dziedziczenie w spółkach
wspólność majątkowa małżeńska a spółka
spółki na wokandzie – czyli o sprawach sądowych dla spółek typowych
Podczas spotkania poruszane będą m.in. takie kwestie, jak:
Czy spółka z o.o. jest zawsze najlepszym rozwiązaniem?
Kiedy warto rozważyć założenie spółki jawnej?
Równe udziały – nierówne prawo głosu – czy to możliwe? Na co warto uważać?
Czy spółkę z o.o. można zarejestrować w wirtualnym biurze?
O reprezentacji w spółkach słów kilka.
Prawa i obowiązki wspólników, udziałowców?
Prawdy i mity o odpowiedzialności wspólników i członków zarządu.
Jakie błędy popełniają przedsiębiorcy prowadząc spółki?
Czy wspólnik, który spłacił zobowiązania spółki może się domagać zwrotu pieniędzy?
Czy spółkę jawną można przekształcić w spółkę z o.o.?
Majątek spółki, a majątek małżeński – czyli o wspólności majątkowej słów kilka.
A co ze spadkobraniem w spółkach?

Prowadząca:
Adwokat Anna Kujaszewska. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. reprezentowanie klientów w sprawach cywilnych, gospodarczych, ubezpieczeniowych, karnych, karnoskarbowych, administracyjnych, medycznych oraz rodzinnych. Prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, podmiotów leczniczych.

Szczegółowych informacji na temat seminarium i warunków uczestnictwa udziela: Paweł Gruszkowski, pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu ,,Wolna Przedsiębiorczość”, tel. 884 895 822, e-mail: pawel.gruszkowski@swp.gda.pl.

 
 
Skip to content