Wartości CSR – podstawą współpracy międzysektorowej

Opis warsztatu: Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z informacjami dotyczącymi definicji i norm społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym m.in. ISO, interesariusze, cele zrównoważonego rozwoju. Podczas spotkania odpowiemy sobie na pytania czym CSR jest a czym nie jest? Zagramy w „Grę o tron” na podstawie, której dowiemy się o podstawowych różnicach między PR a CSR, czym jest CSR a czym jest PR i jak jedno ma się z drugim? Poruszymy również tematykę barier i korzyści współpracy międzysektorowej na rzecz społecznej odpowiedzialności. To wszystko okraszone będzie szeregiem praktycznych przykładów i dobrych doświadczeń w CSR, realizowanych w formie case study, zabaw i pracy zespołowej.

Termin: 27.06.2018 od 10:00 do 16:00

Miejsce: Dom Przedsiębiorcy w Tczewie

Potwierdzenie udziału: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQnjqbMIqVC7cAILjy9Lo_SmD1S7rgqSANUWU29LHlVibbYA/viewform

O prowadzącej: Aleksandra Kalita – relatywistyczna optymistka, ceniąca sobie różne perspektywy myślenia. Pasjonatka partnerstw międzysektorowych w koncepcji CSR. Koordynatorka, realizatorka kilkudziesięciu ogólnopolskich, regionalnych kampanii, akcji i programów edukacyjno-społecznych z tematyki okołoporodowej, rodzinnej, umierania i traumy. Współpracuje z biznesem, organizacjami pozarządowymi i sektorem publicznym w zakresie CSR, identyfikacji wizualnej, strategii i doradztwa PR. Od 2016 zasila zespół PR w Fundacji Hospicyjnej. Od 2015 Partner i doradca ds. PR&CSR Design Thinking Week. Członkini Grupy Roboczej ds. Edukacji i Upowszechniania CSR przy Ministerstwie Gospodarki i Ministerstwie Rozwoju. Partner Forum Inicjowania Rozwoju. Doktorantka PG z dziedziny ekonomii w zakresie partnerstw międzysektorowych CSR i zrównoważonego rozwoju kraju; absolwentka studiów podyplomowych PR SGH w Warszawie. Prywatnie, członkini drużyny TUMBOteam – „Aktywni dla dzieci osieroconych” przy Fundacji Hospicyjnej i Grupy Bębniarskiej „TARABAN” pod przewodnictwem Sławomira „Rodrigueza” Porębskiego; miłośniczka psychologii i komunikacji. Wielbicielka sportów ekstremalnych, podróży i Hiszpanii.

Serdecznie zapraszamy!