„Sukces bez granic, czyli jak podbić niemiecki rynek” – międzynarodowe seminarium w Gdańsku

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców pomorskich, przedstawicieli sektora MŚP, rozwojowe start-upy oraz osoby zainteresowane pozyskaniem zagranicznych partnerów biznesowych do udziału w międzynarodowym seminarium poświęconym rynkowi niemieckiemu i możliwościom nawiązania biznesowej współpracy za granicą. Spotkanie odbędzie się 31 marca w Gdańsku, w siedzibie Business Link Trójmiasto w Olivia Business Centre przy Al. Grunwaldzkiej 472.

 Od lat Republika Federalna Niemiec pozostaje największym partnerem gospodarczym Polski. Według danych GUS w ubiegłym roku udział Niemiec w polskim eksporcie zwiększył się do 27,2%, a imporcie do 22,8%. Z roku na rok rośnie polsko-niemiecka wymiana handlowa i w 2015 roku jej wartość przekroczyła już 80 mld euro. Obraz Polski w Niemczech pozytywnie się zmienia. Polscy przedsiębiorcy, którzy są jedną z najbardziej aktywnych grup wśród firm zagranicznych, coraz częściej mają wizerunek kreatywnych i dynamicznych – to doskonałe warunki do podboju sąsiedniego rynku.

Jak zawrzeć umowę z niemieckim kontrahentem? Jak założyć i prowadzić firmę w Niemczech? Jak nawiązać kontakty biznesowe z niemieckimi przedsiębiorcami? Jakie są istotne różnice kulturowe w polskiej i niemieckiej komunikacji biznesowej? Na te i inne pytania odpowiedzą polscy i niemieccy specjaliści zaproszeni do udziału w seminarium.

Seminarium „Sukces bez granic, czyli jak podbić niemiecki rynek” jest realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.