Relacje z wrześniowych wydarzeń w Domu Przedsiębiorcy

W miesiącu wrześniu odbył się szereg spotkań i wydarzeń skierowanych do przedsiębiorców oraz dla młodzieży. Przedstawiamy Państwu relację z naszych wrześniowych przedsięwzięć:

– wrześniowe spotkanie kobiet biznesu „Szminki, ploty, papiloty” Tematem ostatniego spotkania były fundusze unijne i możliwości ich pozyskania, które przedstawiła p. Bożena Białas z Biura Partnerstwa Lokalnego.

– biznes w Chinach – poznaj rynek azjatycki. Spotkanie z przedsiębiorcami poprowadził p. Radosław Pyffel prezes think tanku Centrum Studiów Polska-Azja oraz wicedyrektor (alternate director) i reprezentant Polski w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrasturkturalnych (AIIB) z siedzibą w Pekinie. Podczas spotkania p. Radosław przedstawił przedsiębiorcom możliwości nawiązania współpracy z podmiotami na rynku azjatyckim. Ponadto tematyka spotkania obejmowała również sprawy realiów politycznych i społecznych. Przedsiębiorcy mieli okazję dowiedzieć się jak robić biznes z Chińczykami oraz co jest dla nich ważne i jak postrzegają obcokrajowców. Uczestnicy spotkania byli bardzo zainteresowania praktyczną stroną biznesu w Chinach czyli jak rozpoczynać działalność na rynku chińskim.

– Feng Shui w biznesie – 21 września odbyło się spotkanie z prof. inż. Wiesławem Jurkiem na temat: Feng Shui w biznesie. Feng shui to nauka umożliwiająca zrozumienie tego co nam się zdarza w życiu jak i daje możliwość poprawy warunków życia i pracy. Faktem jest, że nauka ta jest dość mało znana, ale jak twierdzą ci którzy z niej korzystają pozwala na osiągnięcie pozytywnych efektów. Podczas spotkania zostały wyjaśnione istoty wiedzy Feng Shui, podstawowe zasady czyli fundamenty tej nauki oraz segmenty zastosowań feng shui i ich charakterystyka. Przedsiębiorcy z zainteresowaniem słuchali o tym jakie znaczenie ma lokalizacja firmy, przyczyny braku efektów w pracy pomimo posiadania doświadczenia i kwalifikacji formalnych. Istotne podczas spotkania okazały się również zagadanie dot. doboru osób na stanowiska robocze oraz osobistego kalendarz biznesmena – czyli kiedy robić biznes albo też poczekać..

– Cashflow – spotkania do turnieju – Rozpoczęły się spotkania przygotowujące uczestników gry Cashflow do nowych rozgrywek, które tradycyjnie już odbędą się 16 listopada podczas obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Spotkania mają na celu przygotowanie do gry oraz naukę podstawowych zasad ekonomii, niezbędnych w prowadzeniu biznesu. Młodzież chętnie uczestniczy w zajęciach o czym świadczy bardzo duża frekwencja podczas każdego ze spotkań.