Relacja z tygodnia przedsiębiorczości…

Po raz VI Dom Przedsiębiorcy włączył się organizację obchodów „Światowego tygodnia przedsiębiorczości”. W dniach od 13 do 17 listopada odbywały się szkolenia, warsztaty, konsultacje, rozgrywki „Cashflow” oraz gala przedsiębiorczości. Gościliśmy w sumie blisko 200 uczestników, ze szkoleń, warsztatów i konsultacji skorzystało łącznie około 50 osób.

W poniedziałek 13 listopada odbyło się szkolenie „Social Media w biznesie”

We wtorek 14 listopada gościliśmy zespół Doing & Thinking Panią Martę Wróbel i Ewelinę Włodarczyk, które przeprowadziły dla nas warsztat z projektowania miejsc pracy przyszłości.

W środę 15 listopada gościliśmy w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie podczas „Pomorskiego dnia przedsiębiorczości” zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy. Na naszym stoisku mieliśmy okazję spotkać się z przyszłymi przedsiębiorcami oraz młodzieżą, która wkrótce wkroczy na rynek pracy bądź obierze kierunek na własny biznes. Razem z nami wystawiał się również nasz partner Pomorski Fundusz Pożyczkowy, który reprezentowała Pani Ewa Stojałowska.

W czwartek 16 listopada odbył się IV turniej Cashflow, w którym udział wzięły szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta Tczewa: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich, Zespół Szkół Technicznych oraz Liceum Ekonomiczne. Rywalizacja toczyła się w dwóch etapach, drużynowy 101 oraz indywidualny 202. Najlepszy czas w rozgrywce Cashflow 101 osiągnęła Pani Paulina Grala z I LO – 7 minut. Najlepszy wynik drużynowy osiągnęła natomiast drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych. II etap rozgrywek oparty był na Cashflow 202 i tym razem najlepszy czas zajęła również Pani Paulina Grala z I LO. Nagrodą dla najlepszej drużyny była najnowsza wersja gry Cashflow, a najlepszy uczestnik obu etapów otrzymał dwa upominki rzeczowe oraz książki poświęcone tematyce przedsiębiorczości. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom jak i zwycięzcom IV turnieju. Jednocześnie dziękując wszystkim nauczycielom i dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych za wzięcie udziału w IV Turnieju Cashflow.

17 listopada odbyła się VI gala konkursów „Przedsiębiorca Roku” i „Mój Biznesplan” była podsumowaniem wszystkich działań związanych z tygodniem przedsiębiorczości ale także podsumowaniem ostatnich miesięcy poświęconych na organizację konkursów i wszystkich wydarzeń w ramach ŚTP.
Podczas gali odbyła się prezentacja nowego inwestora w Tczewie, firmy Etac Poland sp. z o.o., którą reprezentował Pan Piotr Cyranowski – Dyrektor zarządzający. Firma Etac ma swoje korzenie w Szwecji i w związku z dalszym rozwojem działalności w Europie, rozpoczyna budowę nowego zakładu produkcyjnego na działce przy ul. Czatkowskiej w Tczewie. Nowy inwestor będzie na miejscu produkował i montował sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych, dzieci i seniorów. Ponadto w Tczewie będzie utworzone centrum edukacyjne oraz magazyn dystrybucyjny firmy Etac, wiodącego producenta na rynku sprzętu rehabilitacyjnego. Docelowo inwestycja firmy Etac przyniesie 150 miejsc pracy.

Najważniejszą częścią gali były jednakże rozstrzygnięcia konkursów „Mój Biznesplan” oraz „Przedsiębiorca Roku”.
Wyniki konkursów:
Mój Biznesplan kat. Najlepszy pomysł na biznes:
Park Rozrywki Kociewiak – autorstwa Patrycji Włodkowskiej uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych, Biznesplan zakładał otwarcie rodzinnego centrum rozrywki, ścianka wspinaczkowa i park linowy.
Najlepszy Biznesplan: Ewelina Wolna uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych. Biznesplan zakładał powstanie „Domu Strachu” Scary House, nawiązującego do fabuły mrocznych horrorów…
Nauczyciel prowadzący ucznia z najlepszym biznesplanem: Anna Andrzejczak Nauczyciel przedsiębiorczości z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Przedsiębiorca Roku Wyróżnienia:

Wytwórnia stempli Fortuna – Tomasz Roskwitalski
W uznaniu za 30 letnią działalność na rynku oraz uznanie wśród klientów.

Salon Fryzjerski Tadek – Tadeusz Kowalewski
W uznaniu za długoletnią obecność na rynku (od 27 lat), przekazywanie umiejętności fryzjerskich następnym pokoleniom i doskonalenie personelu oraz bardzo duże uznanie klientów.

Exwood sp. z o.o.
W uznaniu za nieustanny rozwój firmy, poszerzanie gamy produktów oraz współpracę w zakresie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych i zagrożonych społecznym wykluczeniem.

Przedsiębiorca Roku Laureaci:

Kategoria: Mikroprzedsiębiorstwa
Panda Biuro Turystyki i Handlu Barbara Dobrowolska
W uznaniu za 26 letnią działalność na rynku, dbałość o klienta i stałe podnoszenie jakości usług oraz oferty biura w nieustannie zmieniających się warunkach branży turystycznej.

Kategoria: Małe i średnie przedsiębiorstwa:
INSAN s.c. Wojciech Zwiernik, Krystyna Wyczyńska
W uznaniu za 26 lat aktywnej działalności na rynku lokalnym jak i regionalnym, wspieranie tradycji rzemieślniczych z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi.

Zobacz również relację z gali, które zamieściły nasze lokalne media:

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.