Pożyczka na start i rozwój – nowa niskooprocentowana oferta!

Od 11.04.2018 można składać wnioski o pożyczkę ze środków Województwa Pomorskiego. Pomorski Fundusz Pożyczkowy oferuje dwa nowe produkty: Małą Pożyczkę do 250 tys. zł oraz Pożyczkę Turystyczną do 750 tys. zł na finansowanie przedsięwzięć rozwojowych mikro i małych przedsiębiorstw prowadzonych na terenie naszego województwa.

MAŁA POŻYCZKA
Dla kogo?
Mikro i małych przedsiębiorstw realizujących przedsięwzięcie rozwojowe na terenie województwa pomorskiego z wyłączeniem części Obszaru Metropolitalnego Gdańska – Gdyni – Sopotu, tj. gmin miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Jastarnia, Pruszcz Gdański, Puck, Reda, Rumia, Tczew, Wejherowo, Władysławowo oraz gmin: Cedry Wielkie, Kartuzy, Kolbudy, Kosakowo, Luzino, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Przodkowo, Puck, Somonino, Stegna, Suchy Dąb, Szemud, Tczew, Trąbki Wielkie, Wejherowo oraz Żukowo.

O jaką pożyczkę można się starać?
W ramach Małej Pożyczki dostępna jest pożyczka do 250.000 zł, na okres do 60 m-c, w tym do 6 m-c karencji w spłacie kapitału. Nie jest wymagany wkład własny pożyczkobiorcy.

Na co?
Cele inwestycyjne lub inwestycyjno – obrotowe przyczyniające się do rozwoju przedsiębiorstwa; finansowanie kapitału obrotowego możliwe jest do wysokości 20% wartości pożyczki.

Jaki jest koszt Małej Pożyczki?
Roczne oprocentowanie nominalne wynosi od 2,45%; ostateczna wysokość oprocentowania uzależniona jest od ratingu przedsiębiorstwa.

W przypadku podmiotów typu start-up, tj. nowych przedsiębiorców, działających na runku nie dłużej niż 24 m-c roczne oprocentowanie nominalne wynosi 1,85%.

Prowizja za udzielenie pożyczki – 0%.

POŻYCZKA TURYSTYCZNA
Dla kogo?
Mikro i małych przedsiębiorstw realizujących przedsięwzięcie rozwojowe na terenie województwa pomorskiego, wpisujących się w działalność związaną z usługami czasu wolnego, w tym działalność turystyczną, kulturalną, gastronomiczną i rehabilitacyjno – leczniczą.

O jaką pożyczkę można się starać?
W ramach Pożyczki Turystycznej dostępna jest pożyczka:
• do 500.000 zł, na okres do 60 m-c, z możliwością zastosowania sezonowego systemu spłaty pożyczki lub do 6 m-c karencji w spłacie kapitału,
• pow. 500.000 zł do 750.000 zł, na okres do 72 m-c, z możliwością zastosowania sezonowego systemu spłaty pożyczki lub do 6 m-c karencji w spłacie kapitału.

Nie jest wymagany wkład własny pożyczkobiorcy.

Na co?
Cele inwestycyjne lub inwestycyjno – obrotowe przyczyniające się do rozwoju przedsiębiorstwa, w tym w szczególności do:

• wprowadzenia nowych usług / produktów,
• poszerzenia oferty usług / produktów,
• podniesienia jakości, standardu oferty usług / produktów,
• kompleksowości oferty usług / produktów,
• wydłużenia okresu turystycznego.

Finansowanie kapitału obrotowego możliwe jest do wysokości 20% wartości pożyczki, przy czym dla pożyczek pow. 500 tys. zł nie może przekroczyć kwoty 100 tys. zł.

Jaki jest koszt Pożyczki Turystycznej?
• roczne oprocentowanie nominalne od 2,45% przy czym ostateczna wysokość oprocentowania uzależniona jest od ratingu przedsiębiorstwa,
• prowizja za udzielenie pożyczki – 0%.

Kontakt:

Pomorski Fundusz Pożyczkowy oraz Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych
Biuro mieści się w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie I piętro pok. 12
Czynne:od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 14:30
tel. 585623468
tel. kom. 607927167
e-mail: tczew@pci.pomorskie.pl
www.pci.pomorskie.pl