Cashflow z biznesem – spotkania dla młodzieży

Zaczynamy kolejne przygotowania do turnieju Cashflow. Zapraszamy na zajęcia uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tczewskiego zainteresowanych udziałem w naszym corocznym turnieju.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa 600 543 151 – Adam Janas, Trener/Coach e-mail: projekt@bogatyuczen.pl

Miejsce i Termin najbliższych zajęć: 2, 16, 30 października oraz 6 listopada 2018 o godz. 15:30
 
Dom Przedsiębiorcy w Tczewie
ul. Obrońców Westerplatte 3 – I Piętro sala konferencyjna
83-110 Tczew

W TRAKCIE NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA PRZEDSTAWIONE ZOSTANĄ założenia konkursu mój biznesplan 2019 – dla młodzieży szkół średnich.Ponadto na każdym ze spotkań będziemy gościć przedstawicieli świata biznesu i wspólnie rozmawiać o przedsiębiorczości.

PO CO TO ROBIMY?

Mówimy o tym, że mamy już w szkołach zajęcia z przedsiębiorczości. Nasze doświadczenie i obserwacje pokazują jednak, że nawet, ta najbardziej aktywna i zaangażowana młodzież posiada solidne braki w rozumieniu podstawowych pojęć finansowych. Niektórzy potrafią wyrecytować książkowe regułki np. aktywa lub pasywa, ale dalej nie wiedzą, jak się w tym poruszać.
Jesteśmy świadomi, że takie braki są zauważalne w każdej grupie wiekowej, również wśród przedsiębiorców. Widzimy w tym zagrożenie dla przyszłego pokolenia. Pragniemy temu zaradzić, zaczynając od edukacji, mentoringu, współpracy z lokalnymi partnerami i działaniom promocyjnym.
Nie da się ukryć, że wsparcie Państwa szkoły w tym temacie jest kluczowe i  wysoce nieocenione. Pragniemy pomóc, jak tylko możemy – dając swoją wiedzę i doświadczenie biznesowe,  dostęp do bezpiecznego i odpowiedniego środowiska nastawionego na budowaniu lepszej świadomości finansowej oraz prawnej (zakładanie działalności gospodarczej, spółki, prowadzenie biznesu, etc.) – ale bez Państwa wsparcia nasz trud i szczere chęci mogą nie dać zamierzonych rezultatów.

O PROJEKCIE

Projekt Bogaty Uczeń funkcjonuje od września 2014 roku. Początkowy zamysł był taki, aby w jakiś ciekawy sposób zająć młodzież w ramach Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Postanowiliśmy zorganizować pierwszy międzyszkolny Turniej Cashflow.
Zainteresowanie młodzieży było na tyle duże, że postanowiliśmy utworzyć cykl zajęć przygotowujących uczniów do kolejnego turnieju. Tak też się stało.
W 2017 roku za inspiracją Domu Przedsiębiorcy w Tczewie postanowiliśmy rozszerzyć zajęcia Projektu o spotkania z przedsiębiorcami. W takiej formule organizujemy je do dzisiaj.
Za sprawą uczniów, głodnych wiedzy, pragnących rozwijać swoje kompetencje, wprowadziliśmy dodatkowe zajęcia dla grupy zaawansowanej. Prowadzimy je od początku 2018 roku.
Czas oraz nasze doświadczenie pokazało, że warto inwestować w młodzież. To przyszłe pokolenie przedsiębiorców, które będzie miało wpływ na rozwój lokalnej i krajowej gospodarki.

O GRZE CASHFLOW

Cashflow jest planszową grą edukacyjną, która uczy rachunkowości, finansów i inwestowania podczas pasjonującej zabawy. Twórcą gry Cashflow jest amerykański multimilioner Robert Kiyosaki.
W grze Cashflow zastosowano unikalną technikę nauki inwestowania – model interaktywny. Jest on prosty, ale jednocześnie przynosi maksymalne efekty.
Uczeń nie uczy się tylko poprzez czytanie czy słuchanie wykładu, ale głównie poprzez symulację rzeczywistych zdarzeń, a więc bez ryzykowania własnych ciężko zarobionych pieniędzy.