Biznes w Chinach – poznaj rynek azjatycki

Zapraszamy przedsiębiorców i osoby zainteresowane działalnością gospodarczą w Chinach. Mile widziane firmy z branży budowlanej, które są zainteresowane rozpoczęciem działalności na rynku azjatyckim.

Szkolenia z Radosławem Pyffelem odbywają się ramach cyklu „Spotkania z Azją”, realizowanego przez Centrum Studiów Polska-Azja. Celem „Spotkań z Azją” jest ukazanie rosnącej rolę Azji w polityce i gospodarce oraz przedstawienie korzyści, którego mogą z tego wyniknąć dla
przedstawicieli biznesu, samorządu i nauki.

Data i godzina: 13 września godz. 11:00

Miejsce: Dom Przedsiębiorcy w Tczewie – I piętro sala konferencyjna

Prowadzący: Radosław Pyffel

Radosław Pyffel, w języku chińskim Rui De Xing, w przeszłości studiował na czołowych chińskich uczelniach m.in. Zhongshan University w Kantonie i Beijing University. Po studiach prowadził wiele projektów w Chinach i Azji. Od 2008 roku jest prezesem think tanku Centrum Studiów Polska-Azja. Od lipca 2016 roku wicedyrektor (alternate director) i reprezentant Polski w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrasturkturalnych (AIIB) z siedzibą w Pekinie – http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/radoslaw-pyffel-wicedyrektorem-azjatyckiego,168,0,2124968.html?utm_source=Serwisy_WP&utm_medium=RStream&utm_campaign=pieniadze.

Do banku należą takie kraje jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Indie, Rosja, Korea Południowa, Brazylia czy Indonezja. Tak jak pisze w artykule, nowa instytucja ma być chińską odpowiedzią na Bank Światowy.

Agenda:

11:00 – Rozpoczęcie spotkania i powitanie

11:05 – Część I

Wprowadzenie. Czym są Chiny? Współczesne Chiny- realia polityczne i społeczne. Jaki mają wpływ na działalność biznesową w Chinach? – 30 minut 

Chińska kultura biznesu – jak robić biznes z Chińczykami?, co jest dla nich ważne?, jak postrzegają obcokrajowców, jakie stosują triki, czego sie spodziewać i na co uważać? 

12:30 – Przerwa na poczęstunek

12:45 – Część II

Praktyczna strona biznesu w Chinach: jak rozpoczynać działalność na rynku chińskim?, prawo w Chinach, konkurencja w Chinach, reklama w Chinach, czynnik polityczny w działalności biznesowej, jak znaleźć dobrego chińskiego partnera? 

Jaka firma może odnieść sukces na chińskim rynku? – studia przypadków polskich firm działających w Chinach. 

Podsumowanie – 30 minut

Pytania i dyskusja

Zakończenie: 14:00

 

Potwierdź swój udział: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/tczew/biznes-w-chinach-poznaj-rynek-azjatycki-133775/